50 lat biżuterii Alhambra

Zobacz moją opinię na temat cashbacku oraz zakupów w Cancri Jewelry.

Nie ma ludzi obojętnych. Większość z tych, którzy na pierwszy rzut oka rozpoznają te cenne czterolistne kwiaty, inspirowane architekturą mauretańską, albo już kupiła coś z kultowej kolekcji VCA Alhambra, albo dopiero zamierza to zrobić. Mniejszość opowiada o zasadach banalności. Jesteśmy jednak pewni, że ta biżuteria stała się ikoną w pełni zasłużenie. Pięćdziesiąt lat temu projektanci firmy Van Cleef & Arpels dobrze zgadli, wybierając prosty, ale spektakularny motyw, który podbił serca i pudełka fashionistek na całym świecie. Legenda jest jednak o wiele bardziej liryczna: pewnego dnia Jacques Arpels znalazł w ogrodzie swojego domu w Germigny-l’Eveque szczęśliwą czterolistną koniczynę i przyniósł ją, aby pokazać ją swoim kolegom wraz z pełnym ducha wierszem Johna Greenleafa Whittiera „Don’t Give Up”.

Rocznica jest obchodzona poprzez znaczące uaktualnienie kolekcji sezonowej i wypuszczenie limitowanych edycji. Kolekcjonerzy z całego świata ucieszą się z kryształu górskiego, który nie był widziany w Alhambrze od ćwierć wieku. Wersje z lapis lazuli są rzadkością, choć mniejszą.

„Stworzony w 1968 r. długi naszyjnik Alhambra jest dziełem jubilerskim w duchu swoich czasów, które wyróżniły się zmianą roli i sposobów noszenia biżuterii w życiu codziennym. Pięćdziesiąt lat później możemy śmiało powiedzieć, że jest to jedna z ikon w historii biżuterii”.

O tym wyjątkowym sukcesie mówi prezes i dyrektor kreatywny Van Cleef & Arpels Nicolas Bos.
Rate article