Kosmos na nadgarstku: nowy zegarek Van Cleef & Arpels

Przygotowania do targów Salon de la Haute Horlogerie w Genewie idą pełną parą i mimo zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, wystawcy nie mogą powstrzymać się od zdradzania szczegółów. Dział zegarków Van Cleef & Arpels z dumą prezentuje kobiecą wersję kultowego kalibru Midnight Planétarium (oficjalnie nazywanego Poezją Czasu), luksusowego zegarka z ciałami niebieskimi zamiast wskazówek. Czasomierz działa z dokładnością do pięciu minut, w oparciu o położenie promienia komety najbliżej ramki.

Rolę przestrzeni zwyczajowo odgrywa szkło awenturynowe. Na środku tarczy oś jest oznaczona maleńkim słoneczkiem z różowego złota. Wenus jest pokryta zieloną emalią, Ziemia jest maleńką kulką turkusu, diament obok niej to Księżyc, a Merkury jest wykonany z masy perłowej. Wszystkie planety poruszają się wokół Słońca dokładnie tak, jak przewidział to wszechświat. Na przykład Ziemia zatoczy pełny okrąg w ciągu 365 dni, podczas gdy Merkury, który ma mniejszą orbitę, zrobi to w ciągu zaledwie 88 dni. I tak, diamentowy księżyc też się obraca!

Dzięki 40-godzinnej rezerwie mocy gwarantujemy, że spodoba Ci się fakt, że co kilka dni będziesz musiał „nawijać” część układu słonecznego przez długi czas. Miło jest też mieć kawałek przestrzeni na nadgarstku.

Rate article