Magia liczb: jak wyglądają kolekcje jubileuszowe domów jubilerskich

Zobacz moją opinię na temat cashbacku oraz zakupów w Cancri Jewelry.

„To właśnie Paryż dostrzegł wartość jubilerską pereł hodowlanych i aby uczcić 125. rocznicę powstania marki, wprowadzamy kolekcję inspirowaną Place Vendôme”.

mówi Yugo Tsukikawa, wiceprezes Mikimoto.

Jubilerzy zwykle chwalą geometrię kwadratu, ale Japończycy dodali jej romantyzmu, osadzając diamenty w „płatkach róż spadających na chodnik”.

Przez ostatnie pół wieku jubilerzy Van Cleef & Arpels byli przekonani, że ich złote czterolistki przynoszą szczęście: „Aby przyciągnąć sukces, trzeba w niego uwierzyć” – zawsze powtarzał Jacques Arpels. Na przykład Françoise Ardy i Romy Schneider nie mieli wątpliwości co do siły maskotki Alhambry. Alhambra Vintage to fantazyjna reinkarnacja kolekcji z 1968 roku: z onyksem, kryształem górskim, lapis lazuli i macicą perłową. Głównymi elementami pozostają złoto i diamenty, tak jak pięćdziesiąt lat temu.

Firma Akillis świętowała dziesięciolecie swojej działalności, prezentując kolekcję Guarani, która połączyła pasję dyrektor kreatywnej Caroline Gaspar do sztuki rdzennych Amerykanów i jej zamiłowanie do turmalinów paraiba: „To była miłość od pierwszego wejrzenia, nawet moje serce zatonęło, gdy tylko dotknęłam ich po raz pierwszy. Są one bardzo wyjątkowe” – przyznaje Caroline. I to prawda: turmaliny turkusowe są znacznie rzadsze od diamentów na świecie.

Rate article