Zegarki Rado inspirowane kolcami jadowitej ryby fugu

Zobacz moją opinię na temat cashbacku oraz zakupów w Cancri Jewelry.

Firma Rado kontynuuje współpracę z utalentowanymi projektantami z całego świata. Marka współpracowała z Eugenią Miro, Bethan Grey, Oscarem Zietą, Kunihiko Morinagą i wieloma innymi, a teraz wypuszcza wersję zegarka True Thinline z polerowanej, zaawansowanej technologicznie czarnej ceramiki, zaprojektowaną przez Ayako Suwę.

Ayako Suwa

Głównym źródłem inspiracji Ayako jest żywność konceptualna, a w ramach projektu Food Creation bada, w jaki sposób estetyka różnych produktów spożywczych może wpływać na dzieła sztuki. Zegarek Rado True Thinline Toge jest inspirowany trującą rybą fugu – słowo toge tłumaczy się jako kolczatka. Według Ayako Suwa, ze względu na walory smakowe i fakt, że ludzi od dawna przyciąga jego niebezpieczne piękno, fugu jest obecnie jednym z najważniejszych japońskich przysmaków.

W rezultacie powstał czarny zegarek z tarczą odwzorowującą chropowatą skórę ryby, a uwagę zwracają złote wskazówki, utworzone przez zeskanowanie prawdziwych igieł fugu. Zegarek został wyprodukowany w limitowanej edycji liczącej zaledwie 1 001 sztuk. Na odwrocie obudowy wygrawerowany jest napis Toge wykonany przez samą Ayako.

Rate article